Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
La Liga, Barça dhe Real vazhdojnë të kryesojnë
English

La Liga, Barça dhe Real vazhdojnë të kryesojnë

Spanjë , 15 Mars NOA - Është një luftim midis dy gjigantesh ai në Kampionatin Spanjoll të La Ligës ku në kryesim të tij, vazhdojnë të jenë Reali i Madridit dhe Barcelona.

Të dy ekipet kanë kaluar me sukses sfidat e kësaj jave ku kanë arritur të fitojnë respektivisht me Valladolid dhe Valencia.

Në sfidën midis Barcelonës dhe Valencias vendasit fituan me rezultatin 3 me 0 dhe kjo erdhi si rrjedhojë e tre golave të shënuar nga lideri i kësaj skuadre argjentinasi, Lionel Messi i cili shënoi për skuadrën e tij në minutat e 56, 81 dhe 82 të kësaj gare.

Në sfidën tjetër Reali është përgjigjur mjaft mirë duke fituar bindshëm me Valladolid me rezultatin 4 me 1.

Për skuadrën e Pellegrinit menduan të shënonin Cristiano Ronaldo dhe tre golat e tjerë u realizuan nga Higuain.

Një luftë e vërtetë kjo midis dy ekipeve kryesuese të këtij kampionati ku gjithçka pritet të vendoset në sfidën e drejtpërdrejtë të tyre e cila këtë herë do të zhvillohet në fushën e Realit.

r.b/NOA

KOMENTE