Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ligjet shqyrtojnë nismat e PS-së
English

Ligjet shqyrtojnë nismat e PS-së

Tiranë, 15 mars, NOA - Komisioni parlamentar i Ligjeve dhe Çështjeve Kushtetuese pritet që të rimarrë sot në shqyrtim nismat e Partisë Socialiste për hetimin parlamentar të procesit zgjedhor të 28 qershorit.

Pasi është realizuar kjo gjatë javës së kaluar, edhe këto dy ditë pritet të bëhet e njëjta gjë, ndërsa seanca parlamentare e 18 marsit është caktuar si përfundimtarja në të cilën palët do të diskutojnë për miratimin apo jo të këtyre nismave.

Në të njëjtën kohë, kjo seancë është caktuar edhe si prova e fundit për opozitën, nëse do të qëndrojë apo jo në parlament, siç ka bërë gjatë këtyre dy seancave të fundit.

Nga ana e tyre, deputetët demokratë janë të mendimit se është komisioni i Venecias, ai që duhet të japë mendim për këtë çështje.

n.e/NOA

KOMENTE