Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
SHBA-Rusi, Klinton në Moskë
English

SHBA-Rusi, Klinton në Moskë

Moskë, 15 mars, NOA - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, planifikon të vizitojë Moskën gjatë kësaj jave, ku parashikohet që atje të takohet me partnerët ndërkombëtarë për procesin e paqes në Lindjen e Mesme.

Në Moskë bëhet me dijeni se do të jenë dhe kreu i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Mun, shefja e diplomacisë evropiane, Kethrin Ashton, përfaqësuesi i katërshes ndërkombëtare Toni Bler.

Ndërkaq, theksohet fakti se gjatë vizitës në Rusi, shefja e diplomacisë amerikane do të takohet dhe me presidentin rus, Dimitri Medvedev, në përpjekje për të ndërmjetësuar rreth marrëveshjes për çarmatimin bërthamor.

n.e/NOA

KOMENTE