English

Roma, mes 12 qyteteve më seksi në botë

Romë, 19 Mars NOA - Roma është një ndër qytet më seksi në botë dhe kjo gjë është deklaruar nga revista britanike "Sunday Times Travel Magazine".

Kryeqyteti italian me sa duket bën pjesë në qytetet më sensuale në botë dhe thuhet se atje mund të kalohen eksperienca erotike ose mund të bëhen udhëtime të cilat kanë si qëllim ndjenjat e njerëzve të cilët shkojnë në Romë.

Roma është renditur përkrah Parisit dhe San Peterburgut dhe kjo përsëri për sa i përket qyteteve më seksi në botë.

Për sa i përket këtij qyteti mund të themi se atje do të gjejmë sugjerime të shumta për të cilat ne mund të kërkojmë të kalojmë disa momente romantike në jetën tonë.

r.b/NOA

KOMENTE