English

Sot, shorti për Champions League

Nion, 19 mars, NOA - Në qytetin Nion të Zvicrës do të hidhet sot në mesditë shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampioneve, e njohur nga të gjithë si "Champions League".

Tetë skuadrat e mëdha çerekfinaliste të këtij kampionati të dashur për miliona tifozë të futbollit të mbarë botën mësohet se janë Barcelona, Mançester, Inter, Bajern Mynih, Bordo, CSKA e Moskës, Arsenal dhe Lioni.

Që të gjitha, sot do të shortohen në mënyrë të lirë, ndërsa çdo skuadër mund të ndeshet me tjetrën dhe UEFA do të përcaktojë më pas edhe rrugën deri në finalen e 22 majit në Madrid.

Ndërkaq, mësohet se pas hedhjes së shortit të "Champions League", do të hidhet edhe ai për çerekfinalet e "Europa League".

n.e/NOA

KOMENTE