Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një tjetër bombë në Athinë
English

Një tjetër bombë në Athinë

Athinë, 20 mars, NOA - Një tjetër shpërthim bombe, pas atij në selinë e një lëvizje neo-naziste, ka tronditur kryeqytetin grek, Athinë.

Lajmi komunikohet nga policia greke, sipas të cilës është goditur një shtëpinë e një udhëheqësi të komunitetit pakistanez, duke shkaktuar dëme por nuk pati viktima.

Sipas të dhënave, shpërthimi në qendër të Athinës ndodhi pas një telefonate anonime paralajmëruese ndaj një gazete dhe një televizioni privat.

Deri tani, askush nuk e ka marrë përsipër sulmin, ndërsa militantët grekë të së majtës ekstreme kanë zhvilluar sulme me bomba ndaj simboleve të pasurisë dhe fuqisë shtetërore gjatë vitit të kaluar.

n.e/NOA

KOMENTE