Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kushner: Bosnja e Kosova, nuk duam Qipro të re në BE
English

Kushner: Bosnja e Kosova, nuk duam Qipro të re në BE

Kanada, 30 mars, NOA - Ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kushner ka vënë në pikëpyetje gatishmërinë e Bosnjë e Hercegovinës dhe Kosovës për të hyrë në Bashkimin Evropian.

Në takimin e zhvilluar në Kanada mes ministrave të Jashtëm, ai ka theksuar se Bashkimi Europian duhet të jetë më i qartë në lidhje me statusin që do të kenë këto vende në të ardhmen.

"Nuk duam të përsëritet Qiproja, respektivisht në BE të pranohet një vend i ndarë", ka thënë Kushner. Deklarata e ministrit francez është publikuar nga mediat e Bosnjë Hercagovinës.

m.xh/NOA

KOMENTE