Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kush është e ardhmja e pankinës italiane
English

Kush është e ardhmja e pankinës italiane

Romë, 16 Prill NOA - Presidenti i Federatës së Futbollit Italian Abete ka vendosur se muaji maj, do të jetë vendimtar për sa i përket përcaktimit të teknikut i cili do të jetë dhe pasardhësi i Lippit pas përfundimit të Botërorit të Afrikë e Jugut 2010.

Sipas të përditshmes britanike "Daily Mail", do të jetë pikërisht tekniku i Manchestre City, Roberto Mançini i cili do të ulet në stolin e përfaqësueses Italiane.

Krahas tij është folur shumë dhe për trajnerin e Romës Klaudio Ranieri me të cilin do të jetë një betejë e vërtetë midis tij dhe Mancinit për këtë pankinë.

Gjithmonë sipas shtypit britanik tashmë të dy trajnerët kanë pasur kontaktet e tyre respektove me Federatën e Futbollit Italiane.

r.b/NOA

KOMENTE