Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hiri vullkanik, anulohen fluturimet nga Prishtina
English

Hiri vullkanik, anulohen fluturimet nga Prishtina

Prishtinë, 16 prill, NOA - Zyrtarë të Aeroportit Ndërkombëtarë të Prishtinës kanë bërë të ditur se të gjitha fluturimet për ditën e sotme janë anuluar, si pasojë e reve të hirit vullkanik, të shkaktuara nga vullkani në Islandë.

Drejtori i Aeroportit Ndërkombëtarë të Prishtinës Agron Mustafa, tha se mbyllja e aeroporteve të shteteve më të cilat ishin planifikuar fluturimet për sot si Zvicra, Gjermania, Sllovenia etj, ka sjellë anulimin e fluturimeve dhe në Kosovë, raporton Europa e Lirë.

Mustafa ka thënë se në bazë të informacioneve të para nuk pritet fluturime brenda 18 orëve të ardhshme. Sipas tij, humbjet që i janë shkaktuar ANP-së vetëm gjatë ditës së sotme janë qindra mijëra euro.

NOA

KOMENTE