English

Juventus në dyshim midis Agueros dhe Pazzinin

Torino, 27 maj NOA - Tashmë skuadra e Juventusit me teknikun e saj të ri Delneri edhe pse ka bërë të qartë se objektivat e merkatos do të jenë lojtarët e krahut, sërish është në kërkim të një sulmuesi, i cili do të zëvendësojë Amaurin.

Është folur së tepërmi për Pazzinin e Sampdorias por, ai nuk është e vetmja alternativë e sulmit të bardhë e zinjve.

Sipas të përditshmes italiane “Tuttosport”, drejtuesit e Juventusit janë në tratativa dhe për sulmuesin e Atletikos së Madridit, Sergio Aguero, ku me sa është bërë e ditur ata kanë ofruar dhe mesfushorin e tyre, Diegon, në këmbim të argjentinasit.

r.b/NOA

KOMENTE