English

Maqedoni - Basescu Në Vizitë Zyrtare

SHKUP, 27 maj /ATSH-MIA/ - Presidenti rumun, Traian Basescu zhvillon sot një vizitë zyrtare në Maqedoni, ku pritet të takohet me homologun e tij, Gjorgje Ivanov dhe me kryeministrin Nikola Gruevski. Në praninë e shefave të dy shteteve, Ivanov dhe Basescu do të nënshkruhet memorandumi mes qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe qeverisë së Rumanisë për bashkëpunim në fushën e komunikacionit dhe shoqërisë informatike./ a.jor.
KOMENTE