English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Kosovë - Kuvendi kërkon të ndalohen aktivitetet jashtë sistemit politik dhe kushtetues Beqiri: 36 hidrocentrale janë në fazën përfundimtare të ndërtimit Kosovë - Arrestime në lidhje me një rast të madh të krimit të organizuar Prifti fton biznesin francez te investoje ne Shqiperi Reportazh/ Ankth i shituar në Zapod Meta përshëndet propozimin e KE-së për liberalizimin e vizave Kosovë -Marrëveshje me FMN-në për një financim me vlerë 110 milionë euro Fule: Propozimi i KE-së për vizat i sjell Shqipërinë dhe Bosnjën më pranë BE-së Heqja e Vizave-Berisha: Kolegji i Komisionerëve, vendim historik për Shqipërinë Elbasan: Ambasadori Withers në ceremoninë e betimit te vullnetarëve të Korpusit të Paqes PS: Historik propozimi i KE-së për liberalizimin e vizave me Shqipërinë Vizat/ Malstrom: Pas rekomandimit të KE-së, në verë grup monitorimi Lohan: KE sot ka leshuar rekomandimin për udhetimin pa viza te shqiptareve Reportazh/ Gjirokastër, ndërtimet pa leje janë pakësuar ndjeshëm Ruli: Konkurueshmeria faktor i rendesishem per zhvillimin e bujqesise LAJME NGA BOTA SHBA - Hiqet alarmi për cunami i dhënë pas tërmetit në Paqësorin jugor Sarkozy i deklaron Netanyahut mundësinë për sanksione të forta kundër Iranit SHBA- Clinton: Vazhdojmë të jemi të fuqishëm por duhet ta ushtrojmë atë në një mënyrë tjetër Urgjent - Alarm për cunami në Paqësorin jugor nga një tërmet 7.4 ballë SHBA - Shtresa e naftës: Fluksi i naftës vlerësohet në rreth tre milionë litra në ditë Peru - Mbi 12 viktima dhe 30 të zhdukur nga mbytja e një anijeje në Amazonë Merkel: Irani të reflektojë mbi pranimin e ofertës bërthamore ndërkombëtare Gjiri i Meksikës - SHBA - Shkarkohet nga detyra drejtoresha e agjencisë për mineralet Belgjikë - Sekuestrohen 400 kilogramë kokainë në portin e Anversës Urgjent - Gjiri i Meksikës - Ndalon rrjedhja e naftës në pusin e dëmtuar Muzikë - Oslo - Çmenduria e eurovizionit pushton qytetin e qetë norvegjez Ekon - Kriza vullkanike shkaktoi pesë miliardë dollarë dëme Rusi - Të paktën shtatë të vdekur nga një atentat i dyshuar terrorist Greqi - Në administratën e ministrisë së financave ka 70 milionerë të paligjshëm Brazil - Erdogan në një vizitë të paprecedent në vendin latinoamerikan Maqedoni - Basescu në vizitë zyrtare Greqi - Një ish-ministër socialist pranon marrjen e një ryshfeti nga "Siemens''-i Sllovakia miraton ligjin për shtetësinë e dyfishtë si kundërpërgjigje ndaj Hungarisë
KOMENTE