Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Axhenda,4 Qershor, Atsh
English

Axhenda,4 Qershor, Atsh

Ora 09:30- Ministri per Inovacionin, Teknologjine e Informacionit dhe Komunikimit, Genc Pollo merr pjese ne takimin Shqiperi-Donatore, ne Hotel Sheraton; Ora 9.30-Në Hotel Mondial, Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH), organizon konferencën rajonale mbi Ligjin "Për mbrojtjen nga diskriminimi". Ora 10.00-13. 00- Nen kujdesin e Kryeministrit te Republikes se Shqiperise, Sali Berisha zhvillohet Konferenca Perkujtimore "Nëne Tereza ne 100- vjetorin e lindjes"; Ora 10.00 - Ministri i Financave Ridvan Bode firmos me BEI, marreveshjen e kredisë për investimet ne infrastrukture, ne rruget rajonale dhe dytesore; Ora 12.00-Në Hotel Tirana International, Instituti I Kërkimeve Urbane, si koordinator i Bells Movement dhe Koalicionit Kombëtar të Mjedisit, do të mbajë një Konferencë Shtypi, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Mjedisit. Ministrat Ilir Meta dhe Arben Imami vizitojnë kombinatin ushtarak të Poliçanit; Ora 18:00- Promovohet libri " Ju flet Tirana..", nga gazetari Agron Cobani ELBASAN: Ora 10.00 - Në Kishën Shën Joan Vladimiri zhvillohet pelegrinazhi në kuadër të 4 qershorit ditës së " Mirëkuptimit dhe Harmonisë"; Ora 11.00- Në ambjentet e Teatrit " Skampa" Këshilli i Qarkut do të organizojë konferencën me temë " Zhvillimi i Turizmit Rural në qarkun e Elbasanit". KOSOVË: Ora 08:45 - Lartmadhëria e Tij, Princi Michael i Kentit, së bashku me një delegacion të biznesmenëve dhe investitorëve të njohur nga Britania e Madhe vizitë në minierën e Trepçës; Ora 09:30 - Misioni i EULEX-it në Kosovë prezanton Raportin e Programit për vitin 2010. Ora 10:00 - Seanca plenare e Kuvendit të Republikës së Kosovës Ora 10:00 - Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, do të vizitojë Prokurorinë e Shtetit Ora 10:00 - Organizuar nga Komuna e Mitrovicës dhe Institutit të Historisë, mbahet simpoziumi shkencor "Mitrovica gjatë viteve 1944-1999" Ora 10:00 - Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Sadri Ferati do të marrë pjesë në konferencën e organizuar Fondacioni Friedrich Ebert Stiftung (FES) dhe Instituti Kosovar për Qeverisje Lokale me temën "Implementimi i procesit të decentralizimit në Kosovë, dy vite pas kushtetutës"./n.m/
KOMENTE