English

Afganistan - Pesë Ushtarë Të Nato-S Humbën Jetën Në Jug Dhe Lindje Të Vendit

KABUL, 6 qershor /ATSH-AFP/ - Pesë ushtarë të NATO-s humbën jetën sot në sulme të përgjakshme dhe një aksident në jug dhe në lindje të Afganistanit, njoftoi pak më parë komanda e NATO-s. Tre ushtarë humbën jetën në një aksidentin e një automjeti në një rajon jugor të vendit, njoftoi komanda e NATO-s, por nuk dha informacione të tjera lidhur me viktimat. Pak më parë, një tjetër ushtar i forcave ndërkombëtare mbeti i vdekur në nga shpërthimi i një mine artizanale, po ashtu në një rajon jugor të Afganistanit. Një ushtar tjetër mbeti i vdekur gjatë një sulmi të rebelëve në një rajon lindor të vendit./ /i.p/
KOMENTE