English


Maicon lë Interin dhe shkon tek Reali

Spanjë, 28 Korrik NOA - Shoqëria e Massimo Morattit dhe klubi i Florentino Perez kanë arritur një marrëveshje, e cila do të transferojë brazilianin Maicon në radhët e skuadrës së Realit të Madridit.

Interi do të marrë një shumë prej 28 milionë eurosh shtuar këtyre dhe bonuset në rast fitoresh të skuadrës spanjolle.

Në këtë pikë mungon vetëm firma e lojtarit e cila pritet të vijë orët në vazhdim ku në kontratën që do të shkruajë Maicon ai do të përfitojë një pagë prej 6 milionë eurosh në çdo sezon.

r.b/NOA

KOMENTE