English


Sport: Transferte - Spanjolli Raul Nenshkruan Per Dy Vjet Me Gjermanet E Schalke 04

TIRANE, 28 Korrik/ATSH-AFP/. - Spanjolli Raul, ish-sulmuesi emblematik i Real Madrid, ka nenshkruar nje kontrate per dy vjet me Schalke 04, beri te ditur te merkuren klubi gjerman i futbollit. Raul, 33 vjeç, i cili i dha lamtumiren te henen tifozeve dhe Realit, ku ka luajtur qe nga viti 1994, do te prezantohet zyrtarisht ne klubin e ri sot dhe do te nise menjehere fazen pergatitore me Schalke. /a.ke/
KOMENTE