Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Belgjikë, masakrohet një familje
English

Belgjikë, masakrohet një familje

Bruksel 16 nëntor NOA/ Rid Bulku - Vrasje e trefishtë në periferi të Brukselit. E gjithë familja e një avokati u vra nga dy burra që u paraqitën si dy persona të interesuar për blerjen e makinës së tyre. Viktimat e këtij agresioni ishin avokati Michel De Vleeschouver, 57 vjeç, gruaja e tij, Francoise Retifikat, 48 vjeç dhe djali Nicholas 21 vjeç.

E vetmja e mbijetuar ishte një shoqja e djalit, një vajzë 22-vjeçare, e cila është plagosur dhe kërkoi menjëherë ndihmë. Vrasja e trefishtë ka ndodhur në Vemmel.

Të dy grabitësit, në përputhje me rindërtimin e ngjarjes nga ana e policisë, janë paraqitur duke kërkuar informacione në lidhje me BMV që i biri i avokatit kishte vendosur ta shesë përmes një shpalljeje.

Kur policia mbërriti në vendngjarje gjeti tre trupat e pajetë të cilat ishin qenë shënjestër e shumë plumbave, ndërsa vajza që ishte goditur në kokë, u shtrua në spital në gjendje tepër të rëndë. Ndërkohë vrasësit kishin ikur në bordin e një BMË dhe Mercedezi të familjes.

r.b/NOA

KOMENTE