Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Van Rompuy: Mbijetesa e Eurozonës, e rrezikuar nga borxhet
English

Van Rompuy: Mbijetesa e Eurozonës, e rrezikuar nga borxhet

Bruksel, 16 nëntor, NOA - Eurozona është në rrezik të mbijetesës së saj mbi zgjidhjen e problemeve të borxheve të disa prej anëtarëve të saj.

Ky është alarmi i ngritur nga presidenti i përhershëm i Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy, disa orë para fillimit të një takimi të ministrave të Financave të Eurogrupit për të diskutuar tensione të reja në tregun e shkaktuar nga llogaritë publike të Irlandës, Portugalisë dhe Greqisë.

"Ne të gjithë duhet të punojnë së bashku për të lejuar zonën e Euros për të mbijetuar," tha Van Rompuy gjatë një takimi në Bruksel.

n.e/NOA

KOMENTE