English

Bale mes Juves dhe Realit

Torino, 5 Janar NOA - Juventus, nëse dëshiron vërtet të ketë në radhët e ekipit të saj Bale, atëherë duhet të nxitojë. Kjo është një këshillë e dhënë nga agjenti i FIFA-s Peppino Tirri.

“Juventus po përpiqet të sigurojë shërbimet e lojtarit për në qershor, por Bale tashmë është dhe një synim i Realit dhe spanjollët janë të gatshëm për tu ofruar që në janar dhe madje kanë një ofertë për më shumë se 20 milionë euro”, - deklaroi ai.

Me sa duket po bëhet një garë e vërtetë për mesfushorin Tottenham, ku Juventus dhe Real janë klubet kryesore në ndjekje të tij.

r.b/NOA

KOMENTE