English

Dzeko një lojtar i City

Angli, 5 Janar NOA - “I uroj atij realizimin e ëndrrave që ka”, - këto janë fjalët e Steve Mclaren, i cili ka konfirmuar kalimin e pashmangshëm të Dzekos tek skuadra e Machester City për 30 milionë euro. Mungojnë vetëm formalitet dhe komunikata që do të zyrtarizojë lidhjen mes sulmuesit boshnjak dhe klubit anglez. Një tjetër sulmues nën urdhrat e teknikut Mançini i cili komenton: Kemi një marrëveshje, por do të flasim pas ndeshjes me Arsenalin”. Megjithatë tashmë mund të themi se është vetëm çështje ditësh për të kuptuar se kush nga Tevez, Adebayor apo SuperMario, do të bëjë hapësirë Dzekos.

r.b/NOA

KOMENTE