English

Krasniqi: Beogradi t'i kërkojë falje Kosovës

Një prej kandidateve për deputetë në kuvendin e ardhshëm të Kosovës është edhe Florin Krasniqi, një biznesmen nga Nju Jorku, i cili kandidoi në zgjedhjet e 12 dhjetorit për Lëvizjen “Vetvendosja”.

Gjatë luftës së Kosovës për pavarësi nga Serbia Florin Krasniqi, ndihmoi me armë Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës dhe për të shkruan edhe autorja amerikane Stacy Sullivan në librin e saj: “Nënë mos ki frikë, se ke djemtë në Amerikë”.

Ndiqni më poshtë intervistën e dhënë sot për VOA

{youtube}GuaCjU7ZY80{/youtube}

KOMENTE