Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
HP njofton për lançimin e një TouchPad-i me webOS
English

HP njofton për lançimin e një TouchPad-i me webOS

SHBA, 11 Shkurt NOA - HP më në fund ka prezantuar ditën e djeshme tabletën e saj të parë me sistem operativ webOS, një TouchPad me ekran me prekje të një madhësie prej 9.7 polësh dhe procesor Dual Core. Aparatura, lançimi I së cilës pritet të vijë gjatë verës së ardhshme, karakterizohet nga prania e një procesori tepër të fuqishëm Qualcomm Snapdragon prej 1.2 GHz dhe arkitekturë Dual Core, krahas një ekrani me rezolucion 1024 x 768 (e njëjtë me ekranin e iPad). Ajo gjithashtu përfshin dhe lidhjet Wi-Fi dhe Bluetooth, një kamerë frontale 1.3 megapixel, 1GB RAM, dhe memorie 16 ose 32GB. Asnjë e dhënë për momentin në lidhje me çmimin e lançimit, ku në një moment tjetër do të bëhen të disponueshme dhe versionet e pajisura me lidhjet 3G e 4G.

r.b/NOA

KOMENTE