English

Pranga 31 vjeçarit nga Lezha, aksidentoi për vdekje këmbësorin

Lezhë, 11 shkurt 2011, NOA- Mbrëmjen e djeshme një 31 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi aksidentoi një kalimtar.

Edmond Lazri, 31 vjeç, banues në fshatin Dragushë të rrethit Lezhë, u arrestua në flagrancë pasi në pasditen e djeshme, në superstraden Milot-Lezhë, në vendin e quajtur Gajush të rrethit Lezhë, duke drejtuar një mjet kamion me targa LE 8204 A, ka aksidentuar shtetasin këmbësor Prend Zef Mëhillaj, 62 vjeç, banues në fshatin Luf të rrethit Pukë.

I aksidentuari u dërgua menjëherë për të marrë ndihmën e në spitalin e Lezhës, e më pas u dërgua në gjendje të rëndë në Spitalin Ushtarak Tiranë ku dhe ka gjetur vdekjen.

a.y/NOA

KOMENTE