English

Po i vidhte portofolin një personi, pikaset nga policia

Shkodër, 14 shkurt, NOA – Ndërsa ishte duke i vjedhur një personi portofolin, në të cilin kishte një shumë prej 4.000 lekë të reja, autori është pikasur menjëherë prej forcave të policisë dhe më pas është vënë në pranga.

Ngjarja konfirmohet prej policisë së Shkodrës për agjencinë e Lajmeve, duke pohuar se i ndaluari është Tonin Nika, 57 vjeç, lindur e banues në lagjen “Manush Alimani” të qytetit Shkodër.

U kryen veprimet procedurale, ndërsa materialet në ngarkim të Tonin Nikajt, iu kaluan për ndjekje të mëtejshme prokurorisë së Shkodrës, për veprën penalë të “Vjedhjes”.

n.e/NOA

KOMENTE