English

Vdes duke dhënë puthjen e parë, s’i përballoi dot emocionet

Londër, 14 shkurt, NOA - Jemma Benjamin, një vajzë 18-vjeçare, ka gjetur vdekjen, ndërsa puthej për herë të parë në jetën e saj me një shok të saj të universitetit, 21-vjeçarin Daniel Ross.

Ngjarja i ka çuditur të gjithë, ndërsa mjekët në Britani e kanë cilësuar vajzën si të vdekur nga sindromi SADS – Aritmia e shpejtë e zemrës, pasi mendojnë se vdekja i është shkaktuar nga emocionet shumë të forta.

Daniel ka treguar më pas se ata dilnin bashkë prej tre muajsh dhe se vetëm atëherë ai guxoi ta puthte, e ka parë se vajza në ato momente dridhej e tëra.

n.e/NOA

KOMENTE