Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arrestohet me armë e drogë, po festonte Shën Valentinin
English

Arrestohet me armë e drogë, po festonte Shën Valentinin

Tiranë, 15 shkurt, NOA - Një 18-vjeçar nga qyteti i Lezhës është arrestuar nga Policia e Tiranës. Ndue Ndoi është ndaluar nga uniformat blu pasi me vete ju gjet një pistoletë dhe një sasi doge. Por më shumë sesa doga dhe armët, për agjentët e antikrimit, ka qenë befasues justifikimi i 18-vjeçarit nga Lezha. Burime nga Policia e Tiranës thanë për Agjencinë e Lajmeve NOA se 18-vjeçari ka deklaruar, gjatë marrjes në pyetje, se kishte ardhur në Tiranë për të festuar Shën Valentinin.

Ndërkohë që policia dyshon se 18-vjeçari ka qenë duke përgatitur një vjedhje të mundshme, ose ndonjë vepër tjetër penale me pistoletën që kishte me vete.

Ndoi ka qenë i shoqëruar së bashku me tre shokë, moshatar të tij, të cilët nuk kanë pasur armë.

Ndërkohë që efektivat e komisariati numër 3 në kryeqytet janë duke e marrë në pyetje 18-vjeçarin për të sqaruar arsyet e mbajtjes së armës si dhe drogën që ju kap. Ndaj Ndoit ka nisur dhe procedimi penal për arëmëbajtje pa leje.

a.k/NOA

KOMENTE