Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Klinton më 22 maj viziton Malin e Zi
English

Klinton më 22 maj viziton Malin e Zi

Podgoricë, 15 shkurt, NOA - Ish-presidenti amerikan Bill Klinton pritet të bëjë një vizitë në Mal të Zi më 22 maj, me ftesën e Dushko Knezevic, themelues dhe kryetar i grupit më të madh financiar të vendit, “Atlas Group.”

Në një njoftim të këtij grupi financiar, thuhet se Knezevic, i cili është gjithashtu një anëtar i “Nismës Globale Clinton”, (CGI), ftoi ish Presidentin amerikan Bill Klinton për të mbajtur një leksion në konferencën, të ashtuquajtur Rrjeti Ballkanik për Forcimin Social .

Sipas “Atlas Group”, ngjarja do të mblidhe në kë takim disa nga krerët e Ballkanit në sektorët jo-fitimprurës, politike dhe të biznesit, në një përpjekje për të krijuar një rrjet privat-publik, roli i të cilave do të jetë për të parë investimet jashtë vendit, dhe bëhet fjalë për një model të qëndrueshëm të forcimit social, web faqeve malazeze portalit Online Vijesti për të raportuar.

NOA

KOMENTE