Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lirohet nga bashkëshortja “terroriste”
English

Lirohet nga bashkëshortja “terroriste”

Londër, 15 Shkurt NOA - Zgjodhi rrugën më të çuditshme për të ftuar lirinë nga bashkëshortja e tij, duke evituar avokatë dhe gjykata. Një funksionar i imigrimit anglez ka futur emrin e gruas, me origjinë pakistaneze, në listën e zezë të terrorizmit. Në momentin që gruaja, po kërkonte të kthehej në atdhe për një periudhë pushimi, është kthyer mbrapsht nga autoritet pasi u cilësua si një “person i rrezikshëm”. Kjo strategji është zbuluare vetëm pas tre vitesh. Në bazë të kësaj ngjarje funksionari u pushua menjëherë nga detyra e tij.

r.b/NOA

KOMENTE