Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një italian do të bëjë xhiron e botës me biçikletë
English

Një italian do të bëjë xhiron e botës me biçikletë

Itali, 15 Shkurt NOA - “Xhiro rreth botës për 80 ditë”, - romani i Zhyl Vern, duhet thënë se ka magjepsur shumë gjenerata fëmijësh. Një “Phileas Fogg” italian, Massimiliano Felici, 36 vjeç, do të niset nga Saluzzo (Cuneo) më 2 mars për të bërë një xhiro rreth botës me biçikletë, i vetëm. Koha e parashikuar që do ti duhet: 4 vjet. Ai ka praktikuar dhe shumë sporte të tjera si: patinazhi, basketbolli, alpinizmi dhe sigurisht çiklizmi, të cilat tregojnë një rendiment të mirë fizik të tijin. Në jetën reale ai është pronari i një pub-i në Piemonte dhe duhet thënë se ka udhëtuar shumë gjatë jetës së tij.

r.b/NOA

KOMENTE