Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Parandalohet vrasja, burri tenton të qëllojë gruan
English

Parandalohet vrasja, burri tenton të qëllojë gruan

Tiranë, 15 shkurt, NOA – Një 54-vjeçar ka tentuar të vrasë me armë zjarri bashkëshorten e tij 38-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Valias të Ri, në Tiranë dhe shmangia e vrasjes është bërë falë ndërhyrjes së shpejt të policisë.

Autori i ngjarjes së rëndë është Narim Sali Luca, i cili pas një grindje me bashkëshorten ka rrëmbyer armën që mbante pa leje në shtëpi dhe ka tentuar ta vrasë gruan e tij.

Pas sinjalizimit për sherrin në familje dhe mundësinë e përdorimit të armëve, forcat e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë neutralizuar 54-vjeçarin.

Atij ju konfiskua dhe arma, e llojit pushkë model “56”, që mbante pa leje.

Ndaj tij kanë nisur procedurat penale për armëmbajtje pa leje dhe kërcënim.

a.k/NOA

KOMENTE