Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përplasja me motor, plagoset motoçiklisti
English

Përplasja me motor, plagoset motoçiklisti

Vlorë, 15 shkurt, NOA – Forcat e policisë së Vlorës kanë nisur procedimin penal ndaj dy personave, me emrat Mynyr Shanaj, vjeç 58 dhe Mersin Metaj, vjeç 20; që të dy banues në Vlorë.

Siç bëhet me dije për agjencinë e Lajmeve NOA, procedimi penal ndaj tyre filloi pasi të dy ata shtetas duke drejtuar, i pari mjetin tipMercedes-Benz me targa VL 0591 D dhe i dyti motorrin tip Honda 599 me targë BE 70513 janë përplasur në vendin e quajtur Skelë në Vlorë.

Si pasojë, është dëmtuar rëndë Ardit Metaj, 18 vjeç, i cili ndodhej në motor dhe me lehtë është dëmtuar shtetasi Mersin Metaj drejtuesi i motorit.

Materialet procedurale do t’i referohen prokurorisë së Vlorës për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar nga neni 290/1 i Kodit Penal.

n.e/NOA

KOMENTE