Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Prifti: Videoja ime me Beqirin, fakt për Metën
English

Prifti: Videoja ime me Beqirin, fakt për Metën

Tiranë, 15 shkurt, NOA – Ish-ministri i Ekonomisë, Dritan Prifti deklaroi sot në Këshillin e Mandateve dhe Imuniteteve se videoja ku ai shfaqe duke marrë 70 mijë euro është regjistruar për të faktuar presionet e Metës.

“Videoja përgjimi është filmuar prej meje për provuar presionet, tensionet dhe korrupsionin e Metës. Biseda me Leonard Beqirin u bë vetëm për të dokumentuar gjëra që kam thënë, dhe kjo video hedh dritë mbi arsyet e personit që ka bërë Meta. Kjo video është konfirmim perfekt i asaj çka ka kam thënë unë për Metën”, tha Prifti.

[media id=127 width=600 height=440]

Ai u shpreh se është i gatshëm për të ndryshuar Kushtetutën “Jam gati të ndryshojmë Kushtetutën e Shqipërisë ku deputetëve tu hiqet imuniteti një herë e përgjithmonë.

Jam gati të nënshkruajë çdo lloj deklarata për lëshimin e mandatit tim në mënyrë që deputetët të janë të barabartë me gjithë qytetarët. I gatshëm për të qenë para drejtësisë”, tha ai.

Ai ka theksuar se këtë çështje do e sqarojë në prokurori. Nga ana tjetër Prifti ka thënë se marrja e 70 mijë eurove nuk është për korrupsion.

“Ju hem se më duhet vetëm një seancë e vetëm në prokurori për ta zbërthye çështjen dhe për të verifikuar faktet. Asnjë herë nuk kam shpërdorur detyrën. Unë u largova si ministër sepse nuk kam pranuar të firmos kresat e të tjera. Kjo goditje sjellë një ngadalësim në misionin tim, por nuk do të reshtë”, tha ai.

a.k/NOA

KOMENTE