Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sri Lanka, numërohen elefantët
English

Sri Lanka, numërohen elefantët

Sri Lanka, 16 Shkurt NOA - Sri Lanka ka vendosur të regjistrojë popullsinë e elefantëve dhe kjo në bazë të një programi mbrojtës në drejtim të tyre. Elefanti faktikisht, është një kafshë e nderuar në Sri Lanka dhe përfshihet në celebrimet më të rëndësishme fetare, ndër të cilat mund të përmendim të famshmen Esala Perahera që zhvillohet çdo vit në qytetin e Kandy, në qendër të qytetit.

“Aktualisht nuk janë të disponueshme statistikat e pritura mbi numrin total të elefantëve sepse asnjëherë nuk është kryer një regjistrim i tyre”, - bëri të ditur drejtori i departamentit konservativ të qeverisë së Colombo, Chandrawansa Pathiraja.

r.b/NOA

KOMENTE