English

Grabitën kabullin e telefonit, arrestohen vëllezërit

Tiranë, 19 shkurt, NOA – Dy vëllezër janë arrestuar dje nga policia e Tiranës pasi dyshohen si autorët e grabitjes së rreth 30 metrave kabull telefoni. Personat e arrestuar janë Mariglen Xheladin Nela, 21 vjeç dhe Bruno Xheladin Nela, 19 vjeç, të dy banues në Yzberisht, Tiranë.

Dy të rinjtë janë ndaluar mesditën e djeshme pas denoncimit që është bërë nga punonjësit e kompanisë “Albtelekom”.

Personat e arrestuar kishin menduar që ta shisnin materialin e grabitur, vlera e të cilit arrinte rreth 130 000 lekë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesat dy të rinjve është gjetur kabulli telefonik i prerë në disa pjesë.

a.k/NOA

KOMENTE