English

Zjarri përfshin një fabrikë këpucësh

Laç, 19 shkurt 2011, NOA- Një zjarr ka rënë në një fabrikë këpucësh në qytetin e Laçit pak minuta më parë.

Sipas të dhënave paraprake mësohet se si rrjedhojë e tij është djegur një pjesë e fabrikës, por fatmirësisht nuk e ka përfshirë të tërën.

Pas sinjalizimit për këtë rast në vendngjarje kanë mbërritur forcat e zjarrëfikësve dhe të policisë të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Lidhur me këtë situatë policia ka nisur menjëherë hetimet por nuk dihen ende arsyet e këtij zjarri të beftë.

Burime zyrtare nga policia konfirmojnë se zjarri është pikasur relativisht herët, duke bërë në këtë mënyrë evitimin e shkrumbimit të të gjithë fabrikës.

a.y/NOA

KOMENTE