Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bumçi: Prishja e Kopshtit Botanik u planifikua në vitin ‘89
English

Bumçi: Prishja e Kopshtit Botanik u planifikua në vitin ‘89

Tiranë, 13 mars NOA ­- Deputeti i Partisë Demokratike Aldo Bumçi tha sot se nuk është qeveria ajo që po shkatërron Kopshtin Botanik në kryeqytet. Në një deklaratë për mediat të dhënë pak minuta më parë, Bumçi deklaroi se projekti i unazës është bërë që në qeverisjen komuniste të vitit 1989.

Ai u shpreh se mazhoranca do t’a çlirojë kryeqytetin nga korrpupsioni dhe betoni dhe nuk ka ndërment të pakësojë hapsirat e gjelbërta.

“Ne i garantojmë qyetarët se shkaktari i këtij trafiku do të marrë përgjigjen e merituar. Gjurma për Unzaën e madhe të Tiranës ekziston që në planin e vitit 1989. Që në planin e vitti ’89 prekej Kopshti Botanik. Kopshti është rrethuar nga pallatat pa leje të Edi Ramës. Ne i garantojmë qytetarët e Tiranës që ndyshe nga kryetari i derisotshëm i bashkisë do të mbrojmë Parkun Botanik të Tiranës”, tha sot Bumçi.

A.k/NOA

KOMENTE