Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Omani zbaton reformat, shmang protestat
English

Omani zbaton reformat, shmang protestat

Oman, 13 mars, NOA - Sulltani i Omanit, Kabus bin Said, ka lëshuar një dekret, me të cilin i jep pushtet legjislativ këshillit të Omanit.

Ky hap është reforma më e madhe që ka ndërmarrë qeveria, në përgjigje të trazirave që kanë përfshirë vendin.

Vendimi në fjalë u jep anëtarëve të këshillit fuqinë për të hartuar ligje dhe rregullore. Mbetet e paqartë nëse sulltani do të mbajë të drejtën e vetos mbi legjislacionin e këshillit.

NOA

KOMENTE