Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Situata në Libi, Klinton takon opozitën
English

Situata në Libi, Klinton takon opozitën

Paris, 13 mars, NOA - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, udhëton sot drejt Parisit, ku do të takohet me figura të larta të opozitës libiane, si dhe me përfaqësues të fuqive botërore.

Udhëtimi i saj vjen në kohën kur forcat besnike të Muamer Gadafit thonë se kanë rimarrë kontrollin e qytetit Brega, “duke e spastruar nga protestuesit”.

Klinton ka thënë se plani për zonën e ndalim fluturimit mbi Libi do të diskutohet të martën me zyrtarët e NATO-s.

Pas Parisit, kryediplomatja amerikane do të udhëtojë drejt Tunisit dhe Kajros.

NOA/RFE

KOMENTE