Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tumori: 65% e rasteve shkaktohen nga ushqimi dhe duhani
English

Tumori: 65% e rasteve shkaktohen nga ushqimi dhe duhani

E diel, 13 mars 2011, NOA- Rreth 30% e rasteve tumorale janë të lidhur drejtpërdrejt me mënyrën e të ushqyerit, ndërsa 35% nga duhanpirja.

Liga Italiane për luftën kundër tumorit, nga 13 deri në 21 mars do të mbushi sheshet e qyteteve, për të lajmëruara masat që duhen marrë si dhe do ofrojnë një menu në formë diete së bashku me një shishe më vaj ulliri.

Drejtuesi i kësaj lëvizje Filippo La Mantia ka vendosur imazhin e tij në dispozicion të Ligës, së bashku me disa receta për kujdesin ndaj shëndetit.

a.y/NOA

KOMENTE