Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Japoni, mbi 2500 viktima të nxjerra nga gërmadhat e tërmetit
English

Japoni, mbi 2500 viktima të nxjerra nga gërmadhat e tërmetit

Tokio, 15 mars, NOA – Mbi 2500 është numri i viktimave të deritanishme, të nxjerra nga gërmadhat e ndërtesave të goditura prej tërmetit dhe tsunamit të para pak ditëve në Japoni.

Lajmi konfirmohet nga mediat japoneze, sipas të cilave, në total, numri i të vdekurve nga kjo tragjedi është 10 mijë.

Ndërkaq, shumë japonezë janë duke vuajtur mungesën e ujit të pijshëm, ushqimeve dhe ngrohjes.

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka lëshuar alarmin se janë 1.4 milionë njerëz që duhet të furnizohen me ujë të pijshëm.

n.e/NOA

KOMENTE