English

Ministri i Kosovës, Sllobodan Petroviç tur takimesh në Tiranë

Tiranë, 25 maj 2011, NOA- Zv.Kryeministri dhe Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal të Kosovës, Sllobodan Petroviç gjatë ditës së nesërme pritet të zhvillojë një takim me Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Haxhinasto.

Petroviç do të ndalet dy ditë në vendin tonë, pas mbërritjes në paraditen e sotme.

Ndërkaq axhenda e Patroviç paraqitet të jetë e ngjeshur, pasi ai pritet të takojë ministrin e Brendshëm Bujar Nishani, Kryeministrin Sali Berisha dhe me kryeparlamentaren Jozefina Topalli.

axhenda

vizita zyrtarE e zv.kryeministrit dhe ministrit të administrimit të pushtetit lokal të republikës së kosovës në shqipëri z. sllobodan petroviç

e merkure dt. 25 maj 2011

ora 10:30 mbërritja në piken kufitare “morine”

Drekë zyrtare nga presidenti i vendit. Z. Bamir topi

ora 19:00 darkë zyrtare nga ministri i brendshëm,

z. bujar nishani

e enjte, dt. 26 maj 2011

ora 09.30-09:45 takim tet a tet i dy zv.kryeministrave

haxhinasto – petroviç (Ne MPJ)

ora 09:45-10:30 bisedimet zyrtare mes dy delegacioneve

vendi: mpj (salla e kolegjiumit)

ora 10:30-10.55 konferencë e përbashkët shtypi

haxhinasto – petroviç (Ne MPJ)

ora 11:00-11:40 takim me kryeministrin e republikës

z. sali berisha

vendi: kryeministri

ora 11:45-12:25 takim me kryetaren e kuvendit, znj. topalli

vendi: kryesia e kuvendit

ora 12:30-14:00 drekë ofruar nga zv.kryeministri dhe ministri i

punëve të jashtme, z. edmond haxhinasto

ora 14:05-14:45 takim me ministrin e brendshëm, z.bujar nishani

vendi: ministria e brendshme

ora 16:00 nisja drejt pikës kufitare “morinë”

a.y/NOA

KOMENTE