Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Maqedoni, votimi I qetë, deri në 13.00 pjesëmarrja 35%
English

Maqedoni, votimi I qetë, deri në 13.00 pjesëmarrja 35%

Maqedoni, 5 qershor 2011 NOA- Në të gjitha zonat shqiptare po vijon proçesi i rregullt i votimit.Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve njoftoi se deri në orën 13.00 kanë votuar 35,08 për qind të votuesve. Kryetari i këtij komisioni, Boris Kondarko theksoi se deri tani nuk ka informacione dhe nuk janë vërejtur incidente të mëdha, përveç disa parregullësive. Sipas të dhënave të KSHZ-së kanë votuar 612.814 votues në gjashtë njësitë zgjedhore. Komisionet komunale nuk kanë vërejtur ndonjë parregullësi apo incident të mundshëm, ndërsa të dhëna të njejta raportohen edhe nga vëzhgues vendorë të "MOST" si dhe të partive politike.

a.q/NOA

KOMENTE