Lajme > Lajme Temash > Shifrat
 

Gjashtë

 • Basha: Sesioni i ri parlamentar, beteja më të forta me qeverinë dhe të keqen e lidhur me të‏ Duhet të presim që të vrasin nga tre-katër, pesë, gjashtë qytetarë? Duhet të presim t’i denocojë dhe të na i sjellë në pjatë Gjermania apo vendet e tjera mike? I ashtuquajturi shtetformim, si ky që pretendon dhe mburret se po bën zoti Rama është një farsë, ndërkohë që krimi i organizuar lulëzon.
 • Fëmijët e vegjël që ndajnë shtratin me prindërit, rrezik për tu sëmurur nga astma në të ardhmen Ata mblodhën informacion nëpërmjet një pyetësori nga mosha prej një deri në gjashtë vjet. -Sharing krevat ishte përcaktuar si ndarjen e një krevat me ose nënën apo të dy prindërve të fëmijës, thotë një raport i publikuar online në frymëmarrjes Journal Evropian.
 • Kujdesi për dhëmbët që foshnjë. Këshilla dhe mënyra praktike por tepër të rëndësishme Dhëmbët e parë të fëmijës suaj zakonisht fillojnë të çajnë mishin në gjashtë mujorin e parë edhe pse fundi i procesit varet nga fëmija. Të gjithë 20 dhëmbët kryesorë duhet të dalin mes moshës 6 muajsh deri në 3 vjeç.
 • Çfarë janë variçet dhe si kurohen me mënyra popullore Duhet ta ndiqni të paktën gjashtë muaj këtë kurë.
 • Sidnej, Australi. Një i armatosur po mban peng rreth 30 pengje në kafen Lindt Rreth gjashtë orë në rrethim, tre persona janë parë të lenë objektin dhe dy të tjerë kanë dalë më vonë. Nuk është e qartë nëse ata shpëtuan ose u liruan.
 • Shtatzania. Si të ndiheni më pak e lodhur Si edhe shumë simptoma të tjera të shtatzënisë, lodhja reagon mirë ndaj zgjidhjes së gjashtë vakteve. Mbajtja e sheqerit në gjak në nivele të qëndrueshme do t’ju ndihmojë të ruani energjinë e duhur. Shtoni lëvizjen.
 • Zgjidhni gjininë e fëmijës. Metoda të ndryshme Kështu, për të pasur nj djalë, ju duhet të bëni seks katër deri gjashtë ditë para ovulacionit, dhe për të pasur vajzë ose dy deri tre ditë para ovulacionit ose në ditën e ovulacionit. Kritikët e kësaj metode thonë që marrëdhëniet seksuale katër deri gjashtë ditë para ovulacionit janë shumë larg nga çlirimi i vezës edhe për të mbetur shtatzënë
 • Rezerva Ndërkufitare e Biosferës Ohër-Prespë. Baseni Ohër - Prespë një kapital i vërtetë Në Rezervën Ndërkufitare të Biosferës Ohër-Prespë gjenden 454,000 banorë që jetojnë në 23 komuna e bashki në pjesën shqiptare dhe në gjashtë bashki në pjesën maqedonase. E gjithë zona karakterizohet nga një biodiversitet i pasur me specie të rralla e të rrezikuara në nivel global.
 • Hitleri bënte seks me të shoqen pa e prekur Supozohet se ai ka patur gjashtë të dashura, nga ku dy kanë bërë vetëvrasje, një ka vdekur nga plagët, një tjetër bëri një përpjekje për vetëvrasje por dështoi. Ai u fejua dy herë me dy gra të ndryshme para se të martohej me Eva Braun.
 • 4 vjet burg për Shpëtim Gjikën Në kuadër të këtij gjykimi, prokuroria kërkon dënimin me 2 vjet e gjashtë muaj burg për shtetasin Blerdi Liçaj dhe me nga dy vjet burgim për shtetasit Gëzim Feta dhe Gentian Sherifaj, të tre të akuzuar për veprën penale të “fallsifikimit të dokumentave”, të parashikuar nga neni
 • Ishujt Maldive një parajsë apo depozitë e mbeturinave? Çdo vit, Maldives vizitohet nga rreth 800 mijë turistë, ndërsa kryeqyteti Male, është i mbipopulluar dhe të gjashtë kilometrat katrorë në të cilat shtrihet, janë të gjitha të mbushura me ndërtime. Në këto kushte, ky shtet me pak më shumë se 300 mijë banorë është e natyrshme të kishte probleme me depozitimin dhe administrimin e mbetjeve.
 • Lufta Ballkanike u bë vetëm për portet e Shqipërisë Grindja e shteteve të Ballkanit në mes tyre u bë shkak që gjashtë fuqitë e mëdha të Europës të marrin në dorë frenat dukë ndërhyrë që t’i pushonin këto grindje. Austria dhe Italia rivale
 • Fatmir Balaj tregon intrigat e Bashës dhe vjedhjen e votave në PD Pasi ne jemi përfaqësues të 6 njësive, jo një, por gjashtë. Dhe ky nuk është numër i vogël, që mund të mos merret në konsideratë. Janë shkelur parimet, dhe ka probleme këtu.
 • Nis llotaria amerikane. Regjistrimi online për programin e vizave të shumëllojshmërisë DV-2016 Sipas njoftimit, për vitin fiskal 2016 do të jenë në dispozicion 50,000 viza të shumëllojshmërisë, të cilat do të shpërndahen ndërmjet gjashtë rajoneve gjeografike.
 • "Gjuha Blu", sëmundja që prek dhentë. Çfarë është, si shkaktohet, përhapja rreziku në njerëz dhe parandalimi ditës së gjashtë të shenjave  Kafshët barsa mund të dështojnë Në dhi - sëmundja përgjithësisht zhvillohet pa shenja klinike, por nëse ajo
 • Piramidat Ilire në Bosnjë, bombë për opinionin botëror “Në kemi analizuar në gjashtë institute për materiale të cilët kanë konstatuar se ky është një material artificial tre herë më cilësor se ai i shekullit 21. Ku e gjetën materialin ta ndërtojmë një piramidë kaq të madhe”, pyet ai .
 • Eksperiment me jetën seksuale. 5 hardhuca ngordhin Pesë hardhuca të llojit "Gecko" që u dërguan në orbitë përmes një satiliti ​​rus, si pjesë e një eksperimenti të jetës seksuale që të gjitha kanë ngordhur, thotë agjencia e hapësirës ruse.
 • Brad Pitt dhe Angelina Jolie marrtohen në Francë (VIDEO) Jolie eci përgjatë me bijtë e vet më të mëdhenj Maddox dhe Pax, përkatësisht 13 dhe 10, ndërsa bijat e saj Zahara, nëntë, dhe Vivienne, gjashtë, hodhën petale. Shiloh Tetë-vjeçar dhe Knox gjashtë-vjeçar shërbyen si mbajtës të unazave, sipas zëdhënësit të çiftit.
 • Udhëzim i ri për përdorimin e automjeteve me targa të huaja të importuara në Shqipëri. Ndëshkime Nëse shkelësi nuk paraqitet pranë autoriteteve doganore dhe ndalohet nga autoritetet doganore apo nga punonjësit e Policisë së Shtetit brenda gjashtë muajsh përtej përfundimit të afatit të lejuar prej gjashtë muajsh të Regjimit të Lejimit të Përkohshëm, penalitetet llogariten në shumën e 75% të detyrimeve
 • Rusia është urdhëruar të paguajë rreth 2.5bn $ për ish-aksionerin e grupit të shpërbërë të naftës Yukos Ai vazhdoi duke thënë se Rusia kishte gjashtë muaj që të vijnë me një "plan gjithëpërfshirës" për të paguar aksionerët. Yukos u shpërbë në vitin 2007, pas paraqitjes se falimentimit në vitin 2006.
 • Gabime që prindërit bëjnë me gjumin e bebeve Shmangni këto gjëra derisa foshnja juaj nuk mbush të paktën gjashtë muaj. Ju dëshironi të krijoni një rreth më të sigurt, por ideale është që fëmija të flejë në shpinë në thesin e fjetjes, pa gjëra të panevojshme përreth.
 • Elbasan. Tregu i ri bujqësor një shembull suksesi Brenda gjashtë muajsh me mbështetjen e qeverisë shqiptare merr jetë tregu i parë modern bujqësor i standardeve të Bashkimit Europian. Dyqane, vende dedikuar për furgonët e produkteve të fshatit, salla ekspozitash të produkteve, megafrigoriferë për ruajtjen e produkteve për çdo stinë, kafe, restorante
 • 10 këshilla antibark Rregulli i gjashtë ju këshillon të ndiqni një dietë të ekuilibruar: sasia e proteinave të jetë e barabartë me gjatësinë tuaj të shprehur në centimetra, por e llogaritur në gramë, (pra jo më shumë se 65, në rastin e një personi
 • Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian me gjuhën e fëmijëve Majlind Lazimi, bashkëbiseduan me nxënësit e klasës së gjashtë, në lidhje me konceptin Evropës së bashkuar si dhe integrimin e Shqipërisë në këtë familje të madhe. Ora e mësimit ishte mjaft interaktive dhe u zhvillua në gjuhën angleze, ku nxënësit ishin të lirë të drejtonin dhjetëra pyetje.
 • Ditmir Bushati do të drejtojë takimin e 6- të, të Këshillit të Stabilizimit dhe Asocimit BE – Shqipëri Sot më 12 maj 2014, Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati do të drejtojë takimin e gjashtë të Këshillit të Stabilizimit dhe Asocimit BE – Shqipëri.
 • Japoni. Ja pse quhet vendi më i zhvilluar 1- Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet '' Rruga për tek Morali'', ku nxënësit mësojnë për sjelljet me njerëzit!
 • Rama: Shqipëria drejt rritjes ekonomike Edi Rama ndërsa i ka cilësuar si gënjeshtra akuzat e opozitës për ulje të të ardhurave, theksoi se gjatë gjashtë muajve të qeverisjes ka ulur taksat për 97% të shqiptarëve.
 • Prezantohen gjashtë paketat e reja të shërbimeve shëndetësore Ministria e Shëndetësisë dhe Fondi i Sigurimeve të Detyrueshme të Kujdesit Shëndetësor kanë prezantuar gjashtë paketat e reja të shërbimeve shëndetësore për kardiologjinë dhe kardiokirurgjinë invazive.
 • Pajisje të reja tek Onkologjiku. Më tepër siguri dhe saktësi për pacientin Dhe në fakt, për të gjitha sëmundjet, por edhe për këto, kemi bërë besoj që në këto gjashtë muaj të parë, hapa konkretë të rëndësishëm, qoftë me rritjen e ndjeshme të fondeve në dispozicion të listës së barnave për shërbimin onkologjik, madje me përfshirjen e disa barnave edhe në listën e rimbursimit
 • Kryeministri Rama në Paskuqan shpjegon proçedurën e legalizimit konkretisht “Me shumë krenari për këtë qeveri që në gjashtë muaj po fillon të bëjë realitet, atë që nuk u bë realitet në 20 vjet, unë po jap këtë dokument të parë, titull i pronësisë mbi tokën. Me këtë dokument gjithë sakrificat kthehen në titull pronësie dhe gjithsesi, koha do të tregojë çdo gjë, sepse e thashë, janë ndarë edhe më përpara letra, por kjo
 • Basha: qeveria “asgjë” në fushën e përmirësimit, qeveria “zero” në fushën e investimeve Gjatë fjalës së tij ai shprehet: Në qofte se i referohemi perceptimit të përgjithshëm të qytetarëve shqiptarë, gjashtë muaj nuk janë akoma shumë, por nuk janë as pak për të patur një bilanc të parë konkret në raport me pritshmëritë dhe premtimet e tyre.
 • Krime: Pritet rezultati i referendumit Zyrtari i Zgjedhjeve Mykhaylo MALYSHEV tha se ka patur një "rekord pjesëmarrje" e 44,27%, pas gjashtë orë votimi. Votimi nëpër Krime ka filluar në orën 08:00 sipas kohës lokale dhe do të mbyllet në orën 20:00.
 • Sasi e madhe tritoli në Malësinë e Madhe - Gjashtë arka me Fishekë Model 56 mm - 100 copë Granata Dore Mbrojtëse Shërbimet e policisë po vazhdojnë kontrollet në zonë.
 • Basha: “Shqipëria në protestë” qytetarët treguan se nuk është koha për t’i qarë hallin qeverisë, por është koha për të qarë hallet e shtuara me shpejtësi të gjithë shqiptarëve këto gjashtë muaj të qeverisë Rama-Meta. Kjo qeveri, vërtetë po mbush gjashtë muaj, por nuk është ngritur e nuk do të ngrihej askush pse qeveria nuk po bën mirë, siç ka premtuar.
 • Francë. Pranga 6 shqiptarëve Një bandë shqiptare e trafikut të drogës në Francë është arrestuar nga policia. Mësohet se në pranga kanë rënë gjashtë shqiptarë të moshave nga 20 deri në 30 vjeç.
 • Kosova në festë. 6 vjet Pavarësi Më tej, kryeministri i Kosovës shpalosi arritjet e politikës në këto gjashtë vite: “Në një kohë rekord kemi arritur shumë. Arritëm marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve mes shtetit tonë dhe atij serb.
 • Takim befasues midis dy Koreve (VIDEO) Kjo është hera e parë në më shumë se gjashtë vjet , thonë ata , për një takim në këtë nivel të ndodhë . Një përpjekje e ngjashme vitin e kaluar ra viktimë e një zënke mbi protokollin , por këtë herë të dyja palët duken më të gatshme për të folur .
 • Lotët dhe funksionet e tij. Është mirë të qani Sipas një studimi gjerman, lotët e femrave, mesatarisht zgjasin gjashtë minuta kurse të meshkujve katër minuta (i njëjti hulumtim ka zbuluar se të qarit kthehet në rënkim në 65 për qind të rasteve të femrave dhe 6 për qind në rastet e meshkujve).
 • Sperma sa vjen e më e pafuqishme për të lënë pasardhës Nëse këto qelizat riprodhohet dhe zhvillohen mirë në gjashtë muajt para dhe pas lindjes së një fëmijë mashkull, atëherë në të ardhmen fëmija mashkull nuk do të ketë probleme. 73.
 • Pse zgjohemi të lodhur Normalisht, trupi ynë kalon nëpër një proces natyral, që të mund të qëndrojmë gjashtë deri tetë orë pa u zgjuar dhe pa nevojën për të urinuar. Por, me plakjen tonë, e kemi më të vështirë t’i mbajmë lëngjet për një periudhë më të zgjatur kohore.
 • Dy mashtrues nga Shkupi në Tiranë Por kur thonë dy leitnantët e Ali Ahmetit se nuk ka projekt është e sigurt se ai ekziston pasiqë ne nuk kemi harruar se partia e tyre BDI ka gjashtë vite në pushtet, dhe se ata dikur na kanë thënë se nuk ka projekt për t’ u ndërtuar në qendrën e Shkupit ato ngrehina që janë sot.
 • Ilir Meta në "Opinion". Intervista e plotë qenë kjo që ne kemi sot situata e rendit që ju do të kërkonit nga qeveria juaj, ose a e imagjinonit nga qeverisja juaj katër muaj më parë, zot Meta, apo gjashtë muaj më parë kur fituat zgjedhjet?
 • Ora 07.37, pasdite e së shtunës, ora më e mirë për Seks Hulumtimi gjithashtu gjeti se gjashtë nga dhjetë prej nesh kanë rezervuar një hotel në mënyrë specifike për të marrë disa kohë vetëm për seksin dhe intimitetin. Studimi gjithashtu zbuloi se është vetëm koha e ditës që mund të ndikojë në epshin tonë, makina jonë seksuale ndryshon në varësi të kohës së vitit .
 • Provohet thënia: "Një mollë në ditë mban mjekun larg" U vu re se në gjashtë muajt që pasuan nuk pati rënie të mëtejshme. Studimet e mëparshme kanë treguar se konsumimi i mollëve ka patur një ndikim shumë të çmuar në funksionin e mushkërive.
 • Seks me gruan i palarë. Dënohet me burg Ngjarja ka ndodhur në Genova të Italisë, ku gjykata vendosi të dënojë bariun me dy vjet e gjashtë muaj burg për dhunë seksuale. Sipas mediave italiane, bariu rezulton të jetë dënuar edhe në vitin 2007 për të njëjtën akuzë, por më pas ai është liruar, me kusht që të lahej përpara se të kryente marrëdhënie
 • Vajza e Princit Eduard, kaloi me sukses operacionin e vështirë në sy për Exotropi Ka gjashtë muskuj që kontrollojnë lëvizjen e syrit , 4 që lëvizin syrin nga njëra anë në tjetrën . Të gjitha këta muskuj duhet të punojnë në koordinim në mënyrë që truri të shohë një imazh të vetëm .
 • Vritet Miss Venezuela Monica Spear Mootz Gjashtë herë ishte plaçkitur më parë kur shkonte me pushime në vendin e saj. Trupat sipas Prokurorisë u gjetën mbrëmjen e së hënës brenda makinës.
 • Monako në kuvertën e një jahti super luksoz (FOTO) Ai shtoi : " Ajo mori rreth gjashtë muaj për të prodhuar konceptin Monako . Unë mendoj se ekipi ka të gjitha elementet e tyre të preferuar ,dhe të gjithë janë tepër krenarë për këtë rezultat. " Ne kemi pasur një sasi të konsiderueshme të interesit nga publiku i gjerë që duan të marrin cruises dhe një numër pyetjesh për aplikime të mundshme
 • Taksa e re për ndërtesat e banimit dhe bizneset. Ja sa do të jenë Çdo gjashtë muaj, hotelet paraqesin për miratim çmimet e fjetjes në hotel te bashkitë dhe komunat. Bashkitë dhe komunat miratojnë çmimet çdo gjashtëmujor, për efekt të taksës së fjetjes në hotel, bazuar në sondazhet e kryera në treg.
 • Zgjidhni një kartmonedhë dhe përcaktoni Fatin tuaj A i besoni realitetit se ju jeni vetë ai që bartni çelësin e fatit tuaj për të ardhmen, madje, se parashikimi pikërisht i këtij fati gjendet në portofolin tuaj?