English

Sizmiologjiku: Epiqendra e tërmetit në Shijak

Tiranë, 22 qershor 2011 NOA- Instituti sizmologjik konfirmoi për agjencinë NOA se lëkundjes e tokës, të cilat u ndien në Tiranë, e kanë patur epiqendrën e tyre në Shijak. Zyrtarisht konfirmohet se tërmeti kishte një magnitudë prej 3.3 ballë të shkallës rihter.

Më shumë, lëkundjet janë ndier në zonën e Shijakut dhe rrethinat.

a.q/NOA

KOMENTE