Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Krasniqi: Kërkesat e luftëtarëve të UÇK-së të ligjshme
English

Krasniqi: Kërkesat e luftëtarëve të UÇK-së të ligjshme

Prishtinë, 19 korrik 2011, NOA- Kryeparlamentari i Kosovës Jakup Krasniqi priti në një takim Kryesinë e Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të luftëtarëve të UÇK-së.

Kjo kryesi nën drejtimin e Xhevdet Qeriqit mori mbështetjen e kryetarit të Kuvendit të Kosovës për kërkesat e tyre duke i cilësuar ato si të drejta.

Në takim u bisedua për gjendjen e rëndë ekonomike dhe sociale të kësaj kategorie të shoqërisë së Kosovës, si dhe për miratimin në afat sa më të shkurtër të Projektligjit për Vlerat e Luftës së UÇK-së.

Më tej ata i thanë Krasniqit se kanë marrë premtimin nga Qeveria e Kosovës se Projektligji do të arrijë në Kuvend gjatë kësaj jave.

Nga ana e tij kryeparlamentari u shpreh se i vjen keq për qëndrimin kaq të gjatë nën tenda, për të drejtat e tyre më se të ligjshme. Ai i ka ftuar Kryesinë e Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së që ta ndërpresin grevën, duke iu premtuar se do të angazhohet për miratimin në kohë sa më të shkurtër të Projektligjit për Vlerat e Luftës së UÇK-së.

a.y/NOA

KOMENTE