Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Anija kozmike ruse nuk arrin orbitën
English

Anija kozmike ruse nuk arrin orbitën

Rusi, 24 gusht 2011, NOA - Agjencia kozmike ruse, “Roskosmos”, tha se një anije furnizuese, që ishte nisur për në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë, ka dështuar ta arrijë orbitën e planifikuar.

Anija kozmike furnizuese, “Progres”, ishte nisur sot nga baza Bajkonur në Kazakistan.

Zyrtarët rusë kanë thënë se ajo u përfshi nga flaka në atmosferë dhe se mbeturinat e saj u përplasën në Siberi.

a.q/NOA/ANSA

KOMENTE