English

Vret veten 82 vjeçari, bashkëshortja: Ishte i sëmurë prej kohësh

Korçë, 25 gusht 2011, NOA – Një 82 vjeçar i ka dhënë fund jetës duke goditur veten me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur sot pas mesdite në lagjen nr 9 në Korçë, kur në ambjentet e baneses se tij ka vrarë me armë zjarri, në pjesën e kokës, shtetasi Fuat Turani 82 vjeç. Ai është transportuar menjehere ne spitalin civil ku ka humbur edhe jetën.

Sipas dëshmisë së bashkëshortes, Fuat Turani kishte kohë që ishte i sëmurë dhe përpara disa ditësh nga pakujdesia ishte rrëzuar nga shkallët e pallatit ku banon, gjë e cila kishte rënduar shëndetin e tij dhe njëkohësisht kjo gjendje shëndetësore kishte ndikuar psikologjikisht tek viktima.

a.q/NOA

KOMENTE