Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arid Uka para gjyqit
English

Arid Uka para gjyqit

Frankfurt, 29 Gusht 2011 - Kosovari 21-vjeçar, i akuzuar për vrasjen e dy ushtarëve amerikanë jashtë aeroportit të Frankfurtit, do të dalë të mërkurën para gjyqit.

Arid Uka ngarkohet me dy akuza për vrasje dhe tri për tentim-vrasje, në lidhje me sulmin e 2 marsit.

“Hetimet treguan se i akuzuari donte të vriste ushtarët për shkak se ata u përkisnin forcave të Shteteve të Bashkuara në Afganistan”, thanë prokurorët federalë e cituar sot nga RFE.

Uka nëse shpallet fajtor, mund të përballet me dënim të përjetshëm. Ai është arrestuar në vendin e ngjarjes.

Më shumë mbi ngjarjen kiu u përfshi Arid Uka

KOMENTE