Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Obama: Uragani Irene ende mund të paraqes rrezik
English

Obama: Uragani Irene ende mund të paraqes rrezik

SHBA, 29 gusht, Presidenti amerikan Barak Obama ka deklaruar se uragani Ajrin, mund të jetë dobësuar, por ende përbën një kërcënim për komunitetet e prekura.

Obama ka ndërprerë pushimet e tij për t’ju adresuar popullit amerikan nga Shtëpia e Bardhë. "Edhe pse stuhia e ka dobësuar lëvizjen në veri, ajo ende mbetet e rrezikshme pasi që mund të prodhojë shira. Shumë amerikanë janë ende në rrezik serioz nga ndërprerjet e energjisë, dhe përmbytjet, të cilat mund të rriten në ditët e ardhshme”, tha Obama.

Ajrin ka lënë shumë dëme duke përfshirë vdekjen e 20 personave nga përmbytjet.

Vendet e prekura nga uragani, duke përfshirë Nju Jorkun, thuhet të ketë lënë më pak dëme se sa që pritej në fillim.

NOA

KOMENTE