Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pasqyra e shtypit, 2 shtator 2011 (VIDEO)
English

Pasqyra e shtypit, 2 shtator 2011 (VIDEO)

Tiranë, 2 shtator 2011, NOA- Në këtë hapësirë gjendet një pasqyrë e titujve të gazetave në Tiranë, për ditën e premte, 2 shtator 2011.

Gazeta “Shekulli” ka si argument kryesor; “Withers, familja Berisha dhe drejtues të PS, të korruptuar”, i cili flet për kabllogramet e Wikilekas. Disa prej tituj të tjerë; “Tentoi të vriste, u dënua vetëm 10 muaj, del vret bashkëshorten”, “Zv/kryeministri turk, ndalesë pa protokoll në Elbasan”, ““Me bronzin e busteve komuniste bëhen bustet e heronjve të demokracisë”.

Gazeta “Panorama”, ka si argument kryesor; “Luftë me hajdutët, vritet polici në Peqin”, i cili flet për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme. Disa prej titujve të tjerë janë; “Qëllon me plumb në zemër gruan 18 vjeçare”, “Braktis 3 të fëmijët, nën merret nën hetim”.

Gazeta “Kohë Jonë” ka si argument kryesor; “Unaza e madhe hapet brenda një viti”. “Topalli: Apel opozitës, integrimi, një detyrim kombëtarë”, “Presidentët, Tadiç fton Topin në Beograd, por shmang takimin me të”, “Ulje e re tarifash., alo më lirë më operatorët e ndryshëm”.

Gazeta “Shqip” ka si argument kryesor; “Shqip” “Kabllogrami “Topi tek Withers për SHISH”, i cili flet për dokumentet e Wikilaks. Disa titujt ë tjerë janë; “Presidenti, Topalli: Ende herët për emër”, “Biznesi nuk përdor kasa, tatimet: Gati “Plani B”, “Bashkëshorti 22 vjeç vret gruan me armë”, “Josip Kuzhe zgjedh lojën agresive dhe dy sulmues”.

Të nderuar lexues. Ky është një shërbim që ofrohet me parapagim nga agjencia e Lajmeve NOA, në shqip, anglisht, italisht e greqisht. Për t’u abonuar dërgoni një kërkesë në adresën; pr@noa.al.

a.y/NOA

298

Videopasqyra e shtypit mundesohet nga 7News Channel

KOMENTE